Aukro.cz

Největší aukce on-line na českém internetu co do počtu uživatelů i vystaveného zboží. Firma působí v celé střední Evropě. Už jsem přes Aukro úspěšně prodal i koupil několik desítek věcí. I když provize a ceny zvýraznění aukce není nejlevnější, na Aukru se opravdu vyplatí prodávat. Seženete zde mnoho zboží za super ceny. Je to ráj pro sběratele. Velmi se mi líbí přehlednost a množství různých funkcí, které vše ulehčují. Určitě nejlepší a největší aukční síň v ČR. Ověřování probíhá jen poštou.

Statistiky
Celkový počet uživatelů: cca 750 000
Počet aktuálních aukcí: cca 300 000
Provize z prodeje: ano, 4%
Ověřování uživatelů: ano, poštou
Hodnocení uživatelů: ano
Počet kategorií: cca 3000
Spuštění aukční síně: 2003


iKup.cz

Dvojka na českém aukčním internetovém trhu. Přes iKup se dá mmoho věcí prodat i koupit. Opravdu široké spektrum zboží pro sběratele. Mě osobně trošku vadí funkce a vzhled, který by být přehlednější, ale může to být věc názoru. Co se týče provizí, tak na Ikupu se již za prodané zboží neplatí, což je velká výhoda oproti Aukru. Registrací navíc získate bonus 200,- Kč na zvýraznění aukcí. Ověřování probíhá poštou, bankovní formou a nebo rychlou formou (uživatel zašle faxem nebo mailem kopii OP).

Statistiky
Celkový počet uživatelů: cca 150 000
Počet aktuálních aukcí: cca 80 000
Provize z prodeje: ne
Ověřování uživatelů: ano
Hodnocení uživatelů: ano
Počet kategorií: cca 2500
Spuštění aukční síně: 2005

Ikup

Odklepnuto.cz

Přehledná aukce on-line s vysokým růstem počtu uživatelů i vystavovaného zboží. Na internetu je až od roku 2006 s cílem vytvořit bezplatnou českou on-line aukční síň. Mezi další výhody patří rychlé zadávání aukcí, jejich opakování, napojení na RSS a vynikající technická podpora. Počet uživatelů se rychle zvětšuje. Jedna z mých nejoblíbenějších aukčních síní.

Statistiky
Celkový počet uživatelů: cca 60 000
Počet aktuálních aukcí: 30 000
Provize z prodeje: ano, 2%
Ověřování uživatelů: ano, poštou
Hodnocení uživatelů: ano
Počet kategorií: cca 3500
Spuštění aukční síně: 2006


eBum.cz

Aukční síň s historií od roku 2003, kdy fungovala na adrese Abum.cz. Funkční již od roku 2003, což z této on-line aukční síně dělá jednu z nejstarších u nás. Dříve byla na adrese Abum.cz, ale s mnohými vylepšeními se zrodil Ebum. Na této aukční síni neplatíte žádné provize z prodeje a ceny za zvýraznění jsou slušné. Navíc jen za registraci dostanete od eBum 100,- Kč na propagaci Vašich aukcí. Web je přehledný a funkce jsou dostačující. Rád tuto aukční síň využívám.

Statistiky
Celkový počet uživatelů: cca 10 000
Počet aktuálních aukcí: cca 800
Provize z prodeje: ne
Ověřování uživatelů: ano
Hodnocení uživatelů: ano
Počet kategorií: cca 1500
Spuštění aukční síně: 2003